Кабах: Разлика помеѓу преработките

Додаден 131 бајт ,  пред 1 година
#WPWPMK
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: денес археолошки локалитет во → денес археолошко наоѓалиште во using AWB)
(#WPWPMK)
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[File:Kabah, Codz Poop palace, side view.jpg|thumb|Кабах, дворецот Коџ Пуп, страничен поглед ]]
'''{{PAGENAME}}''' бил стар [[мајански град]], денес археолошко наоѓалиште во [[Мексико]].
 
2.961

уредување