ISO 3166-2: Разлика помеѓу преработките

Додадени 136 бајти ,  пред 10 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
==Надворешни врски==
* [http://www.commondatahub.com/live/geography/state_province_region/iso_3166_2_state_codes ISO 3166-2 кодови на земјите во светот], CommonDataHub
* [http://docs.equest.com/eQuestCountryAndStateCodes.xls Административна поделба на земјите во светот] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20090320024745/http://docs.equest.com/eQuestCountryAndStateCodes.xls |date=2009-03-20 }}, eQuest
 
{{ISO 3166}}
29.743

уредувања