Шлајфе: Разлика помеѓу преработките

Додадени 134 бајти ,  пред 1 година
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German Location → Инфокутија Место во Германија)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
{{Ризница-врска|Schleife}}
* [http://www.schleife-slepo.de Официјална страница] {{de}}
* [http://www.sorbisches-folkloreensemble-schleife.de/ Страница на „Sorbisches Folkloreensemble Schleife“] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20090930051240/http://www.sorbisches-folkloreensemble-schleife.de/ |date=2009-09-30 }} {{de}}
 
{{Градови во Герлиц (округ)}}
33.185

уредувања