Фредерик Соди: Разлика помеѓу преработките

Додадени 118 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Додадена категорија
Нема опис на уредувањето
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
[[Категорија:Британски нобеловци]]
[[Категорија:Дописни членови на Академијата на науките на Советскиот Сојуз]]
[[Категорија:Членови на Кралската шведска академија на науките]]