Разлика помеѓу преработките на „Алберт Гинтер“

Додадени 118 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Наводи: Додадена категорија
с (→‎Одбрани дела: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга)
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
[[Категорија:Добитници на Кралскиот медал]]
[[Категорија:Дописни членови на Петербуршката академија на науките]]
[[Категорија:Членови на Кралската шведска академија на науките]]