Разлика помеѓу преработките на „Хавана“

Додадени 294 бајти ,  пред 5 месеци
Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: постанал → станал)
(Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
== Надворешни врски ==
{{Портал|Куба}}
* [http://online.caup.washington.edu/courses/udpsp00/udp508b/havanamap.html Карта на Хавана] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20080128184935/http://online.caup.washington.edu/courses/udpsp00/udp508b/havanamap.html |date=2008-01-28 }}
* [http://www.travel-impressions.de/cuba/cuba_mix/waves.htm Слики на луѓе и места во Хавана] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20060107152557/http://www.travel-impressions.de/cuba/cuba_mix/waves.htm |date=2006-01-07 }}
* [http://www.moxon.net/cuba/havana.html Марк Моксон, патописец] - Страница за посетата на писателот на Хавана во 2005 година (со фотографии)
 
29.743

уредувања