Разлика помеѓу преработките на „Кипар“

Додадени 5 бајти ,  пред 2 месеци
Замена на Image:Cyprus_coat_of_arms_2006.svg со Image:Coat_of_arms_of_Cyprus_(2006).svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 4 (harmonizing names of file set
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: ветло зелен → ветлозелен, емно зелен → емнозелен, емно сив → емносив)
(Замена на Image:Cyprus_coat_of_arms_2006.svg со Image:Coat_of_arms_of_Cyprus_(2006).svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 4 (harmonizing names of file set)
|common_name = Кипар
|image_flag = Flag of Cyprus.svg
|image_coat = Cyprus_coat_of_arms_2006Coat of arms of Cyprus (2006).svg
|image_map = EU-Cyprus.svg
|map_caption = {{map_caption |countryprefix= |region=на [[Европа|европскиот континент]]