Улангом: Разлика помеѓу преработките

Додадени 250 бајти ,  пред 10 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошката, replaced: {{lang| → {{јаз|)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
 
== Географија ==
Улангом се наоѓа на најниската надморска височина во земјата со 939 метри. Градот имал население од 26.319 жители во 2000 година, 23.000 жители во 2006 година<ref>Ministry of Health of Mongolia. National Center for Health Development. Health Indicators 2006 [http://www.nchd.mn/pdf/uzuulelt/2006.pdf]</ref>), и 22.300 во 2008.<ref>[{{Наведена мрежна страница |url=http://www.statis.mn/portal/content_files/comppmedia/cdoc0x347.doc |title=Uvs Aimag Statistical Office.2008 Annual Report] |accessdate=2010-02-16 |archive-date=2011-07-22 |archive-url=https://web.archive.org/web/20110722220953/http://www.statis.mn/portal/content_files/comppmedia/cdoc0x347.doc |url-status=dead }}</ref>) или 28.9% од вкупното население на покраината.
 
== Наводи ==
29.743

уредувања