Чарлс Лајл: Разлика помеѓу преработките

Додадени 105 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Униформитаризам: Правописна исправка, replaced: земјин → Земјин)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
[[Категорија:Дописни членови на Петербуршката академија на науките]]
[[Категорија:Членови на Унгарската академија на науките]]
[[Категорија:Членови на Баварската академија на науките]]