Жан Батист Ламарк: Разлика помеѓу преработките

Додадени 105 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Поврзано: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Поврзано: Додадена категорија)
с (→‎Поврзано: Додадена категорија)
 
[[Категорија:Починати во 1839 година]]
[[Категорија:Починати во Париз]]
[[Категорија:Членови на Баварската академија на науките]]