Џон Далтон: Разлика помеѓу преработките

Додадени 137 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Наводи: Додадена категорија
с (→‎Наводи: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}})
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
[[Категорија:Починати во 1844 година]]
[[Категорија:Добитници на Кралскиот медал]]
[[Категорија:Членови на Американската академија на уметностите и науките]]