Едвард Џенер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 137 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Никулец за биографија}} → {{Биографија-никулец}})
с (→‎top: Додадена категорија)
 
[[Категорија:Членови на Кралското друштво]]
[[Категорија:Членови на Кралската шведска академија на науките]]
[[Категорија:Членови на Американската академија на уметностите и науките]]