Разлика помеѓу преработките на „Мишел Ежен Шеврол“

Додадени 137 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎Наводи: Додадена категорија
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
[[Категорија:Дописни членови на Петербуршката академија на науките]]
[[Категорија:Починати во Париз]]
[[Категорија:Членови на Американската академија на уметностите и науките]]