Разлика помеѓу преработките на „Едмондо де Амичис“

Додадени 137 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: патепис → патопис using AWB)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
 
[[Категорија:Италијански социјалисти]]
[[Категорија:Луѓе од Империја]]
[[Категорија:Членови на Американската академија на уметностите и науките]]