Лисест глувчар: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: ветло зелен → ветлозелен, емно зелен → емнозелен
с (Јазична исправка, replaced: фамилијата → семејството)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: ветло зелен → ветлозелен, емно зелен → емнозелен)
| species = '''''Лисест глувчар'''''
| range_map = Buteo rufinus distribution map.png
| range_map_caption = Светло зеленоСветлозелено - размножување; сино - зимување; темно зеленотемнозелено - постојан жител.
| range_map_width = 240px
| binomial = ''Buteo rufinus''