Разлика помеѓу преработките на „Плевел“

Додадени 2 бајти ,  пред 5 месеци
нема опис на уредувањето
с
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Плевел'''<ref>{{ДРМЈ|плевел}}</ref>, (или '''коров'''<ref>{{ДРМЈ|коров}}</ref> - дијалектен збор) — [[растение]] што расте на место што не му одговара на [[градинар]]от или на [[земјоделец]]от.
 
== Примери на коров ==