Киргиски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 52 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с →‎Надворешни врски: Додадена категорија
с →‎Надворешни врски: Додадена категорија
Ред 153:
[[Категорија:Киргиски јазик|*]]
[[Категорија:Аглутинативни јазици]]
[[Категорија:Јазици во Кина]]