Петерско Езеро: Разлика помеѓу преработките

Одземени 83 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(#WPWPMK #WPWP)
Нема опис на уредувањето
[[Податотека:Πετρες06.jpg|мини|ПогледПетерско кон катедралата во Ставангер, најстарата во НорвешкаЕзеро]]
{| class="toccolours" border="0" style="font-size:0.95em; margin:1em 0 1em 1em; float:right;"
|- class="hrow"