Разлика помеѓу преработките на „Руски 'рт“

Додадени 146 бајти ,  пред 1 месец
илустрирање
(нова страница)
 
(илустрирање)
 
==Содржина==
[[Податотека:Руски 'рт.jpg|мини|„Руски “рт и нови раскази“ (Књижевне новине, 1986).]]
Збирката содржи 22 раскази:<ref>Milorad Pavić, ''Ruski hrt i nove priče''. Beograd: Književne novine, 1986.</ref>
* [[Руски загар (расказ)|Руски 'рт]]