Еван Фурније: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 2 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
 
===Орландо Меџик===
[[File:Evan Fournier, Marcin Gortat (33236436056).jpg|thumb|left|200px|FournierФурније going up againstпротив [[MarcinМарцин GortatГортат]] inво 2017]]
На 26 јуни 2014 година, Фурније бил разменет, заедно со правата на драфт над [[Девин Марбл]], во [[Орландо Меџик]] во замена за [[Арон Афлало]].<ref>{{Cite web|url=http://www.nba.com/magic/magic-trade-afflalo-acquire-fournier-and-marble|title=Magic Trade Afflalo; Acquire Fournier and Marble {{!}} Orlando Magic|access-date=2016-07-12}}</ref> Дебитирал во дресот на Меџик на 28 октомври 2014, забележувајќи 11 поени, 3 скока и 2 асистенции во поразот од 101-84 на гостувањето кај [[Њу Орлеанс Пеликанс]]. На 12 ноември 2014 година, Фурније имал одлична вечер постигнувајќи највисоки во кариерата 28 поени со шут од игра 8 од 14 во победата над [[Њујорк Никс]] со 97-95.<ref>{{Cite web|url=http://www.nba.com/games/20141112/ORLNYK/gameinfo.html|title=Fournier's career-high 28 lead Magic over Knicks|last=Mahoney|first=Brian|date=2014-11-12|website=NBA.com|access-date=2016-07-12}}</ref>