Разлика помеѓу преработките на „ООМУ „Стефан Гајдов“ - Велес“

Бришење на "ООМУ"Стефан_Гајдов"-Велес.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fitindia поради: per [[:c:Commons:Deletion requests/Files uploaded
с (→‎Редовна настава: Јазично подобрување, replaced: индивидуални → поединечни (2), индивидуално → поединечно)
(Бришење на "ООМУ"Стефан_Гајдов"-Велес.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fitindia поради: per [[:c:Commons:Deletion requests/Files uploaded)
 
[[Податотека:ООМУ"Стефан_Гајдов"-Велес.jpg|алт=ООМУ"Стефан Гајдов"-Велес|мини|ООМУ „Стефан Гајдов“ ул Благој Нечев бр.8 Велес]]
'''„Стефан Гајдов“''' — [[Основно училиште|основно]] музичко училиште во [[Велес]]. Се наоѓа во централното градско подрачје во месноста Дворови, непосредно до железничките пруги Скопје-Кочани и реката Вардар.