Мезија: Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Белешки: Викистандардизација, replaced: == Забелешки == → == Белешки ==
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (→‎Белешки: Викистандардизација, replaced: == Забелешки == → == Белешки ==)
</gallery>
 
== ЗабелешкиБелешки ==
* {{note label|А|а|а}} Ова е карта што датира од поодамна, на која местоположбата на Скопје (Scupi) е погрешна. Исто така, границите на Горна Мезија не се прецизни (не соодветствуваат со описот во статијата).