Кошарка на Летните олимписки игри 2020 (мажи): Разлика помеѓу преработките

с
(→‎Група А: резултати)
|Стадион = [[Саитама Супер Арена]]
|Гледачи = 0
|Судија = Метју Ли Калио
|Нацсудија = CAN
|Судија2 = Скот Бекер
|Нацсудија2 = AUS
|Судија3 = Јенер Јилмаз
|Нацсудија3 = TUR
|Поени 1 = [[Мохамад Џамшиди|Џамшиди]] 16
|Асистенции 1 = [[Мохамад Џамшиди|Џамшиди]] {{0}}7
|Стадион = [[Саитама Супер Арена]]
|Гледачи = 0
|Судија = Гиљерме Локатели
|Нацсудија = BRA
|Судија2 = Мајкл Виланд
|Нацсудија2 = CAN
|Судија3 = Мануел Мацони
|Нацсудија3 = ITA
|Поени 1 = [[Еван Фурније|Фурније]] 28
|Асистенции 1 = [[Никола Батум|Батум]], [[Нандо де Коло|де Коло]] {{0}}5