Разлика помеѓу преработките на „Еван Фурније“

Додадени 72 бајти ,  пред 2 месеци
нема опис на уредувањето
с
*[https://www.basketball-reference.com/players/f/fournev01.html Еван Фурније на basketball reference]
*[https://www.rotowire.com/basketball/player.php?id=3317 Еван Фурније на rotowire]
 
{{Состав на Франција на ЛОИ кошарка 2020}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Фурније, Еван}}