Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Состав на САД на ЛОИ кошарка 2020“

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{National basketball squad | name = Состав на САД на ЛОИ кошарка 2020 | bg = #264B8D | fg = white | country = САД | country case = САД | comp link = Кошарка на Летните олимписки игри 2020 (мажи) | comp = Летни олимписки игри 2020 | image = | p1 = | p2 = | p3 = | p4 = Бил...)
 
с
| p2 =
| p3 =
| p4 = [[Бредли Бил|Бил]]
| p5 = [[Зак Лавин|Лавин]]
| p6 = [[Дејмијан Лилард|Лилард]]
| p14 = [[Дрејмонд Грин|Грин]]
| p15 = [[Девин Букер|Букер]]
| p40 = [[Келдон Џонсон|Џонсон]]
| coach = [[Грег Попович|Попович]]
}}<noinclude>