Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Basket Poitiers“

Додадени 332 бајти ,  пред 3 месеци
Создадена страница со: 20px|Потје {{fb team |t=Поатје |tan=Потје Баскет 86 |tc=FRA |abb={{#if:{{{abb|}}}|POI}} |oc={{#if:{{{oc|}}}|{{{oc}}} }} }}<!-- --><noinclude>Поатје</noinclude>
(Создадена страница со: 20px|Потје {{fb team |t=Поатје |tan=Потје Баскет 86 |tc=FRA |abb={{#if:{{{abb|}}}|POI}} |oc={{#if:{{{oc|}}}|{{{oc}}} }} }}<!-- --><noinclude>Поатје</noinclude>)
 
(нема разлика)