Разлика помеѓу преработките на „Горска жаба“

Одземени 34 бајти ,  пред 4 месеци
нема опис на уредувањето
[[Category:Articles with 'species' microformats]]
 
'''Горска жаба''' ( ''Rana dalmatina'' ) е европска жаба од родот <nowiki><i id="mwDA">Рана</i></nowiki>''Rana'' од вистинското [[Семејство (биологија)|семејство на]] жаби, Ranidae. <ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://research.amnh.org/vz/herpetology/amphibia/?action=names&taxon=Rana+dalmatina|title=''Rana dalmatina'' Fitzinger, 1839|last=Frost, Darrel R.|year=2013|work=Amphibian Species of the World 5.6, an Online Reference|publisher=American Museum of Natural History|accessdate=27 November 2013}}</ref>
 
== Опис ==