Разлика помеѓу преработките на „Бутан (гас)“

Додадени 113 бајти ,  пред 11 година
с
Додаток
с (Мала промена)
с (Додаток)
:''За државата во Азија со истото име, видете [[Бутан (држава)]].''
[[Податотека:Butane-2D-Skeletal.svg|right|thumb|Скелетна формула на бутанот.]]
[[Податотека:Butane-3D-space-filling.png|right|thumb|Просторен модел на бутанот.]]