Еднодомен парламент: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 14 години
с
Бот Менува: nl:Eenkamerstelsel
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: en:Unicameralism)
с (Бот Менува: nl:Eenkamerstelsel)
[[ja:一院制]]
[[ko:단원제]]
[[nl:EenkamersysteemEenkamerstelsel]]
[[pl:Unikameralizm]]
[[pt:Unicameralismo]]
6.250

уредувања