Поличани: Разлика помеѓу преработките

Додадени 69 бајти ,  пред 9 месеци
#WPWPMK #WPWP
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
(#WPWPMK #WPWP)
 
|settlement_type = Град-Општина
|motto =
|image_skyline =Poliçan.jpg
|imagesize =
|image_caption =Панорамски поглед кон Поличани
|image_flag =
|image_seal =