Ахајско Кнежевство: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Латинската империја → Латинското Царство
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: се до → сè до)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Латинската империја → Латинското Царство)
|
|image_map = LatinEmpire2.png
|image_map_caption = ЛатинскатаЛатинското империјаЦарство со нејзините вазалства
|
|capital = [[Андравида]] (1205-1249) <br>[[Мистра]] (1249-1261)