Нге Ан: Разлика помеѓу преработките

Додадени 56 бајти ,  пред 10 месеци
#WPWPMK #WPWP
с (Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
(#WPWPMK #WPWP)
 
|native_name_lang = vi
|type = [[Покраини во Виетнам|Покраина]]
|image_skyline = Lenin Avenue in Vinh city.jpg
|image_alt =
|image_caption = Улица „Ленин“
|nickname =
|image_map = Nghe An in Vietnam.svg