Разлика помеѓу преработките на „Евдокија Бајана“

Одземени 10 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎top: Јазично подобрување, replaced: императорка → царица
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: императорот → царот (2))
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: императорка → царица)
{{Infobox royalty|consort
|name =Евдокија Бајана
|title =[[Византиска императоркацарица]]
|image =
|caption =