Шарлот: Разлика помеѓу преработките

Додадени 106 бајти ,  пред 1 година
+video #WPWP #WPWPTR
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Исправка на помешани латинични меѓу кириличните букви, replaced: вo → во)
(+video #WPWP #WPWPTR)
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Skyline of Charlotte, North Carolina (2008).jpg|thumb|220px|Шарлот]]
[[File: Charlotte, North Carolina Night Drone Footage 2019.webm| thumb |Charlotte, North Carolina (2019)]]
 
'''Шарлот''' ({{lang-en|Charlotte}}) е град во [[САД|американската]] [[Сојузни држави во САД|држава]] [[Северна Каролина]]. Овој град според статистиките во [[2007]] година, има 671 588 жители, што го прави најголем град во Северна Каролина, и 19-ти град по број на жители во [[САД]].
 
916

уредувања