Разлика помеѓу преработките на „Џонатан Дем“

Додадени 46 бајти ,  пред 3 месеци
основно подредување
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
(основно подредување)
'''Џонатан Дем''' ([[англиски]]: ''Jonathan Demme'') - американски филмски [[режисер]].
 
==Биографија==
==Животопис==
Џонатан Дем починал на 29 април 2017 година.<ref name="ReferenceA">Ѓорѓи Јаневски, „Стоп мејкинг сенс (Stop making sense)“, ''Економија и бизнис'', година 19, број 228, јуни 2017, стр. 100.</ref>
 
{{наводи}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Д}}
[[Категорија:Американски режисери]]
[[Категорија:Починати во 2017 година]]