Предлошка:Барање за лиценца: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎Проблеми со авторските права за [[:Слика:{{{1}}}]]: Правописна исправка, replaced: било какви → какви било
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Проблеми со авторските права за [[:Слика:{{{1}}}]]: Замена на име на предлошка, replaced: template doc → Документација)
с (→‎Проблеми со авторските права за [[:Слика:{{{1}}}]]: Правописна исправка, replaced: било какви → какви било)
 
Ви благодариме за подигнувањето на [[:Слика:{{{1}}}]]. Меѓутоа, моментално недостигаат информации за статусот на авторските права врз неа. Википедија многу сериозно ги сфаќа [[Википедија:Авторски права|авторските права]]. Доколку не се одреди '''лиценцата''' и '''изворот''' на сликата, можно е таа да биде избришана во краток временски рок. Ако ги знаете овие информации, можете да додадете '''[[Википедија:Лиценци за слики|ознака за лиценцата]]''' на страницата за опис на сликата.
 
Ако имате било какви било прашања, слободно прашајте ги на [[Википедија:Прашања за авторски права]]. Ви благодариме за соработката. --<includeonly>~~</includeonly><includeonly>~~</includeonly>
<!-- Шаблон:Барање за лиценца --><noinclude>
{{Документација}}