Разлика помеѓу преработките на „Тимуриди“

Додадени 75 бајти ,  пред 3 месеци
с (→‎top: Македонски назив на предлошката, replaced: cite encyclopedia → наведена енциклопедија)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
[[Категорија:Историја на Авганистан]]
[[Категорија:Историја на Иран]]
[[Категорија:Азербејџан во средниот век]]
Анонимен корисник