Аспарух: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
→‎Литература: Усогласување на годините
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
→‎Литература: Усогласување на годините
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Ред 33:
 
{{s-start}}
{{succession box|before=[[Батбајан|Бат Бајан]]|title=[[Список на бугарски владетели|Кан на Бугарија]]|after=[[Тервел]]|years=668681–695700}}
{{s-end}}
 
Анонимен корисник