Разлика помеѓу преработките на „Интегра“

Додадени 404 бајти ,  пред 3 месеци
с
нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Напредно мобилно уредување
с
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Напредно мобилно уредување
 
}}
 
'''Интегра''' e [[Македонија|македонска]] конзервативна политичка партија со [[Демохристијанство|демохристијанска]] идеологија со десничарска ориентација. Основните заложби ѝ се возвраќање на основните човекови вредности, материјалнапромовирање благосостојбана семејните и квалитеттрадиционални на живототвредности,и чување на македонскиот национален идентитет, материјлна благосостојба и квалитет на животот.
 
Иницијативата за формирање на Интегра е од активисти и поединци. Членка е на Институтот за доблесна и вредносна политика.
 
Како надворешен член на [[Европското Христијанско Политичко Движење]] преку политичката група на [[Коалицијата на Конзерватори и Реформисти]] во [[Европскиот Парламент]].
 
На [[Македонски парламентарни избори (2020)|парламентарните избори во 2020 година]], партијата освојила 12.291 гласови или 1.35% од гласовите. но не освојила пратенички мандат.
138

уредувања