Ерих Кестнер: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Германско царство → Германско Царство
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Живот и дело: Правописна исправка, replaced: -ти мај → мај)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Германско царство → Германско Царство)
| caption = Ерих Кестнер во 1961 г.
| birth_date = {{датум на раѓање|1899|2|23|df=yes}}
| birth_place = [[Дрезден]], [[Кралство Саксонија|Саксонија]], [[Германско царствоЦарство]]
| death_date = {{починал на и возраст|1974|7|29|1899|2|23|df=yes}}
| death_place = [[Минхен]], [[Западна Германија]]