Разлика помеѓу преработките на „Касиопеја (соѕвездие)“

+шаблон
с (Бот Додава: ur:ذات الکرسی)
(+шаблон)
 
Во соѕвездието Касиопеја постојат и маглини, т.е. ѕвездени јата. Некои од попознатите се маглините: М52, М103, 457 (NGC457) и други.
 
{{Соѕвездија}}
 
[[Категорија:Ѕвезди]]
[[Категорија:Сончев системСоѕвездија|Соѕвездие]]
 
[[az:Kassiopeya (bürc)]]