Разлика помеѓу преработките на „Џонатан Зебина“

Одземен 1 бајт ,  пред 5 месеци
с
→‎Каљари: Правописна исправка, replaced: себе си → себеси
с (→‎Клупска кариера: Јазична исправка, replaced: лубск → лупск)
с (→‎Каљари: Правописна исправка, replaced: себе си → себеси)
 
=== Каљари ===
Иако многу млад тој добил шанса во првиот тим на Каљари поради повреди на неколку фудбалери од одбраната. Тој се утврдил себе сисебеси во првиот тим многу брзо и се стекнал со репутација на еден од најперспективните десни бекови во [[Европа]].
 
=== Рома ===