Лангија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Исправка, replaced: грчката мито → старогрчката мито, грчка митологија → старогрчка митологија (2), Старостаро → Старо
с (→‎Литература: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Cite book → Наведена книга)
с (→‎top: Исправка, replaced: грчката мито → старогрчката мито, грчка митологија → старогрчка митологија (2), Старостаро → Старо)
 
'''Лангија''' во [[грчкастарогрчка митологија|грчкатастарогрчката митологија]] била [[нимфа]].
 
== Митологија ==