Вернер Зомбарт: Разлика помеѓу преработките

Додадени 94 бајти ,  пред 1 година
#WPWPMK #WPWP
с (→‎Творештво: Јазична исправка, replaced: постанал → станал)
(#WPWPMK #WPWP)
'''Вернер Зомбарт''' ([[германски]]: ''Werner Sombart'') - германски [[економист]], историчар [[Социјализам|социјалист]].
[[Податотека:Werner sombart.jpg|мини|Вернер Зомбарт (1863–1941)]]
 
==Животопис==
 
1.853

уредувања