Низа (математика): Разлика помеѓу преработките

с
Бот Менува: pt:Sequência matemática
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: bs:Niz)
с (Бот Менува: pt:Sequência matemática)
[[no:Følge]]
[[pl:Ciąg (matematyka)]]
[[pt:SeqüênciaSequência matemática]]
[[ro:Şir (matematică)]]
[[ru:Последовательность]]
58.155

уредувања