Переслављ Залески: Разлика помеѓу преработките

Додадени 169 бајти ,  пред 10 месеци
#WPWP #WPWPMK
(#1Lib1Ref #1Lib1RefCEE)
(#WPWP #WPWPMK)
 
[[File:Никитский-монастырь-шелапутин-2010-1053.jpg|thumb|Фестивал на аеронаутика [[Никитски манастир]]]]
'''Переслављ Залески''' ({{lang-ru|Пересла́вль-Зале́сский}}) — град во [[Јарославска област|Јарославската област]], [[Русија]]. Има население од {{ru-census2010|41,925|;}} {{ru-census2002|43,379|;}} {{su-census1989|42,331|.}.
 
1.288

уредувања