712 Боливијана: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: АЕ → ае (3)
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонско име на предлошка, replaced: MinorPlanets Navigator → Мали планети-редослед , MinorPlanets_Footer → Мали тела во Сончеви)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: АЕ → ае (3))
|accessdate=2011-11-14}}</ref>
| epoch = 27 август 2011 ([[Јулијански ден|ЈД]] 2455800,5)
| semimajor=2,576257452 АЕае
| perihelion=2,0972113 АЕае
| aphelion=3,05530357 [[астрономска единица|АЕае]]
| eccentricity=0,18594652
| period=4,13515786 [[Јулијанска година (астрономија)|а]] (1510,366409 д)