683 Ланција: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: АЕ → ае (3)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонско име на предлошка, replaced: MinorPlanets Navigator → Мали планети-редослед , MinorPlanets_Footer → Мали тела во Сончеви)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: АЕ → ае (3))
| epoch=18 август 2005 ([[јулијански ден|ЈД]] 2453600.5)
| eccentricity= 0,050
| semimajor= 3,116 [[астрономска единица|АЕае]]
| perihelion= 2,962 [[астрономска единица|АЕае]]
| aphelion= 3,271 [[астрономска единица|АЕае]]
| period= 5,502 [[јулијанска година (астрономија)|a]]
| inclination= 18,529°