Димитар Башевски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 50 бајти ,  пред 2 години
Библчиогрсфска единица
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
(Библчиогрсфска единица)
* Круг (роман, 2017)
* Избрани дела (во шест тома, 2019)[http://www.dimitarbasevski.com/kritika_izbrani_dela_maja_bojadzievska.php][https://kupikniga.mk/product/bunar-2/]
*Писма од карантин, есеи, 2021
 
Неговите дела се преведувани и објавувани во странство на англиски, чешки, грчки, романски, српски, црногорски и албански. Застапуван во антологиите на македонската поезија и проза. Преведува од англиски и од словенските јазици.
Анонимен корисник