810 Атоса: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: лорско → лорино (2)
с (Македонско име на предлошка, replaced: Infobox planet → Инфокутија Планета)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: лорско → лорино (2))
| mean_anomaly= 343,495°
}}
'''810 Атоса''' — [[астероид]] кој припаѓа на [[флорскофлорино семејство|ФлорскотоФлориното семејство]] на астероиди.
 
== Надворешни врски ==